sobota 26. septembra 2015

September

Škola sa začala a ja mám už za sebou skoro 2 mesiace pobytu v USA. Šialené ako ten čas letí. Všetky predmety ma zatiaľ celkom bavia. Americký školský systém je veľmi odlišný od toho nášho. V niektorých veciach je oveľa lepší, no v niektorých ani nie.  Učivo ešte neviem porovnať či je ľahšie alebo ťažšie, ale každopádne máme oveľa viac domácich. Domáce úlohy sa tu berú vážne, pretože sú väčšinou oznámkované. Každé ráno začínam vo photography class. Veľa tam zatiaľ nerobíme ale je to sranda. Boli sme na výlete v botanickej záhrade v Green Bay a tiež sme sa raz snažili zachytiť fotku praskajúceho balónu s vodou. Kedže som tu nemala žiadny foťák, dohodla som sa s našimi a kúpila som si Nikon D3200 ktorý je strašne super a mám z neho veľkú radosť. 


V Amerike sú na školách rôzne kluby, do ktorých sa môžte zapojiť. Ja som v German Club (jeme nemecké jedlá, chodíme na výlety a popritom by sme sa mali rozprávať po nemecky), Key Club (dobrovoľníctvo), Best Friends (tento klub ešte nezačal, ale podstatou je, že každý piatok počas obeda pôjdeme na základné školy a strávime obed s menšími deťmi ktoré majú častokrát nejaké problémy doma alebo inde), Teens For Life (robíme rôzne aktivity proti potratom, za život! (: ) Po škole mám každý deň tréningy. Zápasy máme tri alebo dva krát do týždňa, čo je tiež dosť vyčerpávajúce. Napríklad vo štvrtky, sa domov vraciam až okolo pol jedenástej. Inak je to všetko super.

Jednú sobotu sme si so Cindy spravili výlet do Appletonu, a boli sme navštíviť Hearthstone Historic House Museum. Bol to prvý dom s elektrikou. Bolo to naozaj pekné :)
Minulý piatok priletel Cyndin manžel, John z Abu Dhabi. Ostal tu len na týždeň :(. Hneď v sobotu sme ráno vyrazili do Madisonu. Tam študuje ich najmladší syn. Stretli sme sa s ním a s ešte s nejakými inými ľuďmi a spoločne sme šli na obed. Poobede nás čakal futbalový zápas. (Americký futbal) Hrali Wisconsin Baders vs. New York Troy. Celý deň sme stretávali ľudí v červenom, pretože farba nášho týmu je červená. Bolo to naozaj šialené že 90% ľudí čo som videla, možno aj viac, mali červené oblečenie. Zápas bol celkovo super. Samotná hra ma až tak nebavila :D ale tá atmosféra bola úžasná :3.
John je strašne super. Vždy vtipkuje a je plný energie :). Včera, 25.9. odlietal naspäť do Abu Dhabi tak sme ho boli so Cindy ráno odprevadiť na letisko. Opäť ho uvidím až na Vianoce. Na letisku sme boli už okolo desiatej, tak sme si povedali, že zvyšok dňa ešte strávime v Chicagu. Boli sme na Lincoln Square a večer sme sa stretli s našimi rodinnými známymi zo Slovenska, ktorý bývajú v Chicagu. Asi dve minútky od ich domu je Poľský obchod s potravinami, kde sme nakúpili bryndzu na halušky a pirohy. Pirohy som dnes spravila Cindy a veľmi jej chutili :). Po ceste sme mali vééľmi veľa dopravných zápch, až sme z toho boli na nervy. Na cestách bolo asi milión áut. Domov sme vyrazili až okolo pol ôsmej, takže to už našťastie neboli také zlé cesty. 
Dnes ráno sme mali zápas z volejbalu takže som musela zase vstávať skoro ráno. Poriadne, bez budíka som sa nevyspala už asi tri týždne. Asi to nebol najlepší nápad, pretože teraz už len ležím chorá v posteli a dúfam, že v pondelok budem fit, pretože vo štvrtok máme homegame! Utekám spať :) Dobrú.

pondelok 31. augusta 2015

Posledné prázdninové dni

Hneď po tom, čo sme sa vrátili z Nebrasky mi začali volejbalové tréningy. Prvý týždeň sme mali tréningy dvakrát do dňa. Po skoro trojmesačnom ničnerobení prišla svalovka, no bola som rada, že zase niečo robím. V sobotu 22. sme mali prvý zápas. Nebol to oficiálny zápas pretože sa nepočítali body ani sa nehralo nejako vážne, bola to len taká príprava. Odvtedy sme mali ďalšie dva oficiálne zápasy a tréningy už máme každý deň len raz. Dievčatá v týme sú naozaj zlaté. Dali mi vyrobiť tímovú fľašu s menom, kedže všetci v tíme ju už mali. Tiež nám po jednom rannom tréningu robili tímové fotky.
V nedeľu 23. sme boli s Luckou (tiež je tu cez GO, je z Bratislavy) na nákupy v meste Oshkosh, kde teraz býva s jej host rodinou. Je to asi pol hodinka od môjho mesta. Neskôr po nás prišla moja host mamka a šli sme k jej známemu do mesta Weyauwega. Býva tam v krásnej drevenej chatke okolo ktorej má obrovský pozemok kde pestuje rôzne veci. My sme tam šli nazbierať maliny, ktorých tam bolo asi milión. Potom sme sa vrátili naspäť k nám, kde sme mali večeru. Neskôr sme šli na super double bike :D. Bolo ťažké na to nasadnúť ale potom sa už išlo ako na normálnom bicykli.

Na druhý deň už Lucke začala škola. Pred začiatkom školy je väčšinou orientation, ktorú som ja mala 25. Ráno sme prišli do školy kde nám hovorili rôzne veci, napríklad ako to bude prebiehať počas roku, aký je dresscode v mojej škole a spravili nám fotky do ročenky. Taktiež nám dali rozvrh a notebooky, ktoré sme dostali od školy. Môžme ich používať na hodinách namiesto zošitov alebo na nich robiť rôzne projekty a domáce úlohy. Kedže sme v škole ostali až do poobedia, mohli sme si zakúpiť školský obed, ktorý vyzeral nejako takto:
Nebolo to nič moc :D
 Dnes šla Cindy (host mamka) odprevadiť Bena (host brat) do Medisonu, kde bude chodiť na univerzitu. Dnes som celý deň sama doma tak robím nejaké posledné úpravy v mojej novej izbe a o chvíľku idem na tréning. Som veľmi zvedavá ako to budem vyzerať v novej škole. :)

utorok 18. augusta 2015

Nebraska - Omaha

V piatok ráno sme sa vydali na 11 hodinovú cestu autom smer --> Nebraska :). Ja som väčšinu cesty prespala, kedže sme šli s veľkým červeným autom a každý mal kopu miesta. Bývali sme u mojej host rodiny kamarátov, ktorý tam postavili nový dom. Dom bol naozaj krásne zariadený. Ja som mala vlastnú izbu a veľkú posteľ :) Manželia u ktorých sme bývali boli vééľmi zlatý. Ujo je bývali vojak a teta nám vyvárala rôzne špeciality. Všetko bolo super.

Kedže v Nebraske sú ešte ďalšie 3 študentky z GO, napadlo ma, že by sme sa mohli stretnúť. Nakoniec mohla len Noemi z Česka, tak sme sa stretli v najväčšom obchodnom centre v Nebraske, Westroads Mall. 



Naše super nové Americké mobily :D

Shoppiiing 
Burrito z Taco Bell nevyzeralo tak, ako na obrázku...
V nedeľu sme navštívili Joslyn - art museum. Boli tam celkom zaujímave maľby. S Noemi sme našli jeden obraz od autora z Českoslovenka, ale nebol nejako extra pekný, tak sme ho nefotili :D Po prehliadke sme šli naspäť do domu, kde nám teta pripravila opäť skvelú večeru :)





Typical American :D



Cindy a ja :)
Ja a Noemi :)
Náš názor...
Ako som spomínala, ujo bol vojak a rád chodí loviť. Majú nejakú chatu v Michigane kde možno pôjdeme na Thanksgiving :)

PS: Mala som kraťasy :D
A už len cesta naspäť do Wisconsinu...


Som  veľmi rada, že som mala možnosť ísť do Nebrasky. Okrem toho sme prechádzali aj cez štáty Illinois a Iowa. Bol to naozaj pekný výlet :)